www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#1 2017-11-28 06:44:00

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 7Firefox 57.0

Śliwa (Fryga) plus tarnina

Śliwa (Fryga) plus tarnina..



Moje wino sprzed prawie 2 lat, podaję przepis bo dla mnie rewelacyjne..

Cytaty z innego forum gdzie go dałem..

Wino o ile dobrze pamiętam na drożdżach Zamoyskich..

04.01.2016

Zrobiłem dziś eksperymentalny nastaw wspomnianych owoców. Owoce pochodziły z ub. roku, były zamrożone.
Śliwy - Fryga, 40 sztuk zamrożone, pokroiłem w kostkę po uprzednim usunięciu pestki. 40 sztuk to około 14 szklanek, drobno pokrojonych owoców, do tego 5 szklanek lekko pogniecionej tarniny. Owoce ze skorkami, liczę na fajny kolor a smak będę kontrolował, odrobina ewentualnej goryczki mi nie przeszkadza. Chce tak fermentować przez około 3-4 tygodnie..
Nastaw na balon 10 litrowy. Oprócz owoców dałem kilu cukru rozpuszczone w cieplej wodzie i matkę drożdżową Zamoyskich.
Cukru docelowo planuje dać nie mniej niż 2,4 kg, aby wino było słodkawe i dość mocne 14-15%.
Do pełnego balonu brakuje jeszcze około 2,5-3 litry, ale będę musiał uzupełnić cukier, no i może nastąpić spienienie nastawu. Poczekamy zobaczymy.

05.01.2016

Dodałem szklankę pogniecionej tarniny (razem 6), 10 śliwek, po pokrojeniu wyszło prawie 3 szklanki (razem 17)
do tego rozpuszczony w cieplej wodzie cukier - 1 kg., razem 2 kilo. Balon prawie pełny, czekam na ostry start. Zapach nastawu przyjemny, śliwkowy.


6 stycznia..Kolejne obserwacje. Balon z winem postawiłem blisko kaloryfera, stoi na podłodze. U góry pływają skory ze śliwek, poniżej miąższ, poniżej jest w miarę klarowne bordowo-fioletowe. Coraz więcej bąbelków powietrza.

O ile wczoraj w zasadzie nie pracowało - bulkniecie co 2-3 minuty, teraz zaczyna, o 10.00 bulkniecie co 30 sekund, o 11.45 co 18 sekund. Zapach z rurki przyjemny, śliwkowy. Chyba wszystko idzie zgodnie z planem. Mam nadzieje ze pozostawione miejsce w balonie wystarczy na szczytowy okres fermentacji.

Godzina 13.30 Wino cały czas przyspiesza, bulkniecia co około 10 sekund..

Godzina 21.25

Większość owoców wypłynęła do góry, pod nimi sporo bąbelków co spowodowało podniesienie owoców o kilka centymetrów, do rurki zostało kilkanaście. Bulknięcia co kilka sekund. Z rurki płynie piękny śliwkowy zapach, kolorek nastawu fioletowy.
Jak się poziom owoców jeszcze podniesie to będę mieszał. Balon odsunąłem od kaloryfera.

Mamy dziś 14 stycznia, ponad tydzień po nastawieniu wina. Wino cały czas pracuje bardzo intensywnie, na szczęście nie próbowało wychodzić z balonu.
Trzy dni temu dodałem 150 gram cukru.
Zapach jest inny, ostry alkoholowo - drożdżowy. Ciekawe kiedy fermentacja zwolni? Ponieważ wino ma być półsłodkie a te drożdże dają stosunkowo wysoki %, więc planuje za kilka dni dodać jakieś 200 gram cukru.

30. stycznia, pisze w nowym poście bo to kolejny etap..Odświeżam temat dla ewentualnie zainteresowanych.

Nastaw pracuje, ale dość wolno. Przecedziłem wszystko przez ścierkę na durszlaku, osadu było mało i wszystko przelatywało bardzo szybko. Nie mam jak zrobić fotki, ale wino jest półprzezroczyste ( w szklance) liliowo-fioletowe.
W balonie intensywnie bordowo-fioletowe. Alkohol wyczuwalny, wg. mnie nie mniej jak 12-13 %..Smak dobry, oczywiście to smak młodego wina, ale na pewno wielu "smakoszy" dało by mu rade.
Słodycz, coś miedzy półwytrawne a półsłodkie, na pewno jeszcze drożdże coś przerobią i dlatego w winie rozpuściłem szklankę cukru. Dodatkowo żeby nie rozwadniać wina dodałem szklankę przegotowanej wody - to nie powinno znacząco uszczuplic smaku a częściowo zrekompensuje ubytek cieczy w balonie.
Teraz po pol godziny już widać typowe dla win z udziałem tarniny, postępujący od góry proces klarowania..

Za 1-2 tygodnie sprawdzę smak i pomyśle co dalej. Chyba najlepsze będzie półwytrawne.
Pokrojone śliwki z nastawu są w całości ale sa bezkształtne, tarnina w większości cala (cześć pękła) i takiej wybrałem szklankę i dałem do ryżowca którego proces powstawania opisuje w innym miejscu. Dałem tam żeby poprawić kolor i szybkość klarowania.

14.02. Wino coraz klarowniejsze, kolor intensywny śliwkowy. Smak fantastyczny, rokowania - jedno z najlepszych win domowej roboty. Polecam ten przepis. Wino robić półsłodkie/ półwytrawne.

04.03.2016

Wino śliwa plus tarnina w zasadzie wyklarowane, smak bardzo mi odpowiada, wyszło półwytrawne/półsłodkie..Zanosi się na jedno z najlepszych win jakie zrobiłem..Kolor tez typowy dla tych owoców.

Razem: 17 szklanek pokrojonej śliwy, 10 szklanek tarniny. Nastaw w balonie 5 litrowym.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#2 2017-11-28 08:25:16

kuba
Moderator
Skąd: Nad Zalewem Szczecińskim
Dołączył: 2017-11-17
Liczba postów: 1,497
Windows VistaChrome 49.0.2623.112

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

A oto moje Śłiwkowe - nastawiona 27.09.2017

Węgierka - 5 kg - wypestkowana przekrojona na pół i do fermentora,
Tarnina -1,8 kg - rozmrożona  i w postaci kulek dodana do fermentora,
Woda - 5 litry
Pektopol
Actywit
Drożdże Fermivin VR5
Cukier - jak na razie - 2,7 kg

11.11. - zlano z fermentora i wyprasowano, wyszło 10 litrów i na razie pomaluśku bulka.
Jak na razie, ciekawe w smaku, zobaczymy co będzie dalej, poprzednio zrobiłem ryżowiec śliwkowy rozszedł się błyskawicznie [dblpt](, zachowała się jedna butelka.
Cd relacji w trakcie dalszego postępowania.

Ostatnio edytowany przez kuba (2017-11-28 08:26:22)

Offline

#3 2017-11-29 12:08:27

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 7Firefox 57.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Ja tarninę lekko gniotę..Robię dwa nastawy. Ubiegłoroczny drugi nastaw tarniny doprawiłem cynamonem i w smaku przypomina wino z wiśni.
Będziesz miał super wino, również kolorek śliczny.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#4 2017-11-29 13:14:20

kuba
Moderator
Skąd: Nad Zalewem Szczecińskim
Dołączył: 2017-11-17
Liczba postów: 1,497
Windows VistaChrome 49.0.2623.112

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

A tak śliwkowe, mają ładny kolorek, ale tak samo CzB i czeremcha

Offline

#5 2017-11-30 08:36:15

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 7Firefox 57.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Tu za kolor najbardziej odpowiada tarnina. Liczę że w przyszłym roku tarnina obrodzi jak dwa lata temu..


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#6 2017-11-30 10:22:37

TomSki
User
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-28
Liczba postów: 333
Windows XPFirefox 52.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Moje śliwkowe stoi sobie grzecznie, zasiarkowałem kilka dni temu i ze względu na moją kontuzję pierwszy obciąg z deka się przesunie. W tym roku uzbierałem 2 20 litrowe wiadra, po całej obróbce wyszło mi około 40 l wina. W balonie 40 l jest miejsce na cukier którym dosłodzę wino. W trakcie fermentacji dodałem pekto i wino całkiem ładnie się klaruje. Niestety w mojej okolicy nie znalazłem jeszcze tarniny, ale poszukiwania trwają [sred])

Offline

#7 2017-11-30 11:17:46

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 7Firefox 57.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

W tym roku tarnina u mnie nie owocowała, podobnie mirabelki..


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#8 2017-11-30 11:28:34

TomSki
User
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-28
Liczba postów: 333
Windows XPFirefox 52.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

W moich okolicach mirabelek było bardzo dużo, mam dwa nastawy, 55l z żółtej, i 15 z czerwonej, obydwa już dojrzewają i się powoli odgazowują, w smaku rewelka [dblpt])

Offline

#9 2017-11-30 11:34:08

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 7Firefox 57.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Nigdy nie robiłem wina z mirabelek i w tym roku chciałem zrobić pierwszy raz, a tu akurat piękne drzewo nie miało ani jednego owocu. Ta jest żółta, jest jeszcze dużo mniejsza, czerwona, też nic nie miała. Ta żółta ma większe, smaczniejsze owoce.
Fajnie jakbyś swój sprawdzony przepis na wino z mirabelek wrzucił na forum, przyda mi się w przyszłym roku.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#10 2017-11-30 11:49:39

TomSki
User
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-28
Liczba postów: 333
Windows XPFirefox 52.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Jeśli można umieszczać linki do sprawdzonych materiałów to ja to zrobię:

https://www.youtube.com/watch?v=7AoahEDuXEM

Wino z mirabelek zrobiłem dokładnie według przepisu Roberta z Domu Pachnącego żywicą, ma świetne przepisy i wie co robi. Często wymieniam z nim różne informację na znanym portalu społecznościowym... aaa pominąłem zamrażanie, fermentacja z pestkami, dodałem pekto i wino wyszło bardzo klarowne.

Offline

#11 2017-11-30 11:59:17

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 7Firefox 57.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Jasne że można dawać linki. Kto nam zabroni? Zaproś go do nas. Oglądałem kilka jego filmików.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#12 2017-12-08 20:51:48

Marcyk 1974
Świeżak
Dołączył: 2017-12-08
Liczba postów: 4
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Witam.Mam pytanko do kol.TomSkiego.Gdzie w Krakowie znalazłeś czerwone mirabelki.Mieszkam niedaleko Krakowa i w tym roku nie uzbierałem nawet na malutki nastawik,taki pogrom owoców.W zeszłym roku narwałem ale czarnej ałyczy,pyszna,słodziutka,jedyne drzewo w mojej okolicy,reszta to żółte.Było tego ok. 5kg i poszło do zamrażarki na kompot dla dzieci na zimę.W 2015 nastawiłem 18l  wina z żółtej ałyczy i do dzisiaj stoi w balonie,jest trochę kwaśne,ale mysle ze z tej czarnej byłoby pyszne winko,może w przyszłym roku uda mi się nazbierać i zrobić wino..........może........ .

Offline

#13 2017-12-08 21:06:36

vanKlomp
Winiarz
Skąd: Łódź
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 1,570
Windows 8.1Firefox 57.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Witaj Marcyk na forum. Myślę, że Tomek udzieli satysfakcjonującej Cię odpowiedzi.


Quidquid agis prudenter agas et respice finem.
Burčiak čisti krv, ale špini nohavice.

Offline

#14 2017-12-08 21:14:33

TomSki
User
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-28
Liczba postów: 333
Windows XPFirefox 52.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Marcyk 1974 napisał/a:

Witam.Mam pytanko do kol.TomSkiego.Gdzie w Krakowie znalazłeś czerwone mirabelki

Cześć, byłem u znajomych poza Krakowem i tam znalazłem spore drzewo. W Krakowie też nie widziałem, musisz ruszyć się gdzieś na wieś, tam jest ich pełno [dblpt])

Offline

#15 2017-12-09 05:56:30

ewa zielona
Moderator
Dołączył: 2017-12-02
Liczba postów: 252
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

W Krakowie jest sporo ałyczy (śliwa wiśniowa), którą powszechnie i błędnie nazywa się mirabelką.
O różnicach pomiędzy obiema poczytaj sobie w necie.
Ja często widzę ałyczę na osiedlach - nie takich zupełnie nowych, tylko takich które budowano 15-20 lat temu.
Piękne i obficie owocujące drzewa rosną na przykład przy ul Ćwiklińskiej, ale co z tego, jak rosną przy ruchliwej drodze, która kiedyś była spokojną drogą międzyosiedlową.
Kiedyś dużo tych drzew rosło w okolicach Skałek Twardowskiego, nie wiem, jak jest teraz.
Jeśli chodzi o ilość owoców, nie sugeruj się tegorocznymi zbiorami.
Jak gdzieś drzewa uchroniły się przed przymrozkami, można było zebrać sporo owoców. W mojej okolicy niestety tak nie było, a jeśli już były owoce, to bardzo szybko zostały zjedzone przez ptaki i osy.
Niedaleko mojego domu rosną drzewka ałyczy posadzone przy budowie drogi. Część nie przetrwała zimy, część została poważnie uszkodzona przez sarny, ale z tych smętnych kikutów po kilku latach wyrosły drzewka, które w zeszłym roku dały całkiem sporo owoców, mimo suszy. Ja zabrałam się za zrywanie dość późno, część już opadła, ale te co zostały, były naprawdę pyszne.
Praktycznie każde drzewko miało inne owoce -żółte, czerwone i granatowe - prawie czarne. Niektóre były małe, inne całkiem spore, jedne bardzo kwaśne, inne prawie bez kwasu. 
Jeśli w tym roku będzie urodzaj zapraszam na zbiory [dblpt])

Ostatnio edytowany przez ewa zielona (2017-12-09 05:59:24)

Offline

#16 2017-12-09 07:30:29

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 8.1Chrome 62.0.3202.94

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Podstawowa różnica to taka że u mirabelki miąższ odchodzi od pestki, u ałyczy nie. Mirabelki są nieco większe i bardziej kuliste. Lepsze w smaku.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#17 2017-12-09 15:02:01

Marcyk 1974
Świeżak
Dołączył: 2017-12-08
Liczba postów: 4
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Dzięki ewa zielona za zaproszenie na zbiory.Mieszkam w małym miasteczku otoczonym z każdej prawie strony lasami i łąkami,tak że ałyczy ci u mnie dostatek he he,ale tak jak napisałem w tym roku zero owoców,nawet tarniny nie było.Przepraszam ,zerwałem całe DWA owoce.
Dopiero wczoraj przypadkowo odkryłem to forum i widzę znajome "twarze'' z innego forum:Zibi,grzechu,no i vanKlop o nieprzeciętym poczuciu humoru.Szkoda że już Was tam nie ma ,no chyba że jest coś o czym nie wiem............

Offline

#18 2017-12-09 16:58:30

vanKlomp
Winiarz
Skąd: Łódź
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 1,570
Windows 8.1Firefox 57.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Marcyk są i inni Kuba to Lech.Kuba, Smok to Orwell.

Marcyk 1974 napisał/a:

.Szkoda że już Was tam nie ma ,no chyba że jest coś o czym nie wiem............

Niestety tak na tamtym forum kończą wszyscy, którzy mają inne zdanie i zagrażają tamtym adminom.


Quidquid agis prudenter agas et respice finem.
Burčiak čisti krv, ale špini nohavice.

Offline

#19 2017-12-09 17:20:46

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 8.1Chrome 62.0.3202.94

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Marcyk 1974 napisał/a:

Dzięki ewa zielona za zaproszenie na zbiory.Mieszkam w małym miasteczku otoczonym z każdej prawie strony lasami i łąkami,tak że ałyczy ci u mnie dostatek he he,ale tak jak napisałem w tym roku zero owoców,nawet tarniny nie było.Przepraszam ,zerwałem całe DWA owoce.
Dopiero wczoraj przypadkowo odkryłem to forum i widzę znajome "twarze'' z innego forum:Zibi,grzechu,no i vanKlop o nieprzeciętym poczuciu humoru.Szkoda że już Was tam nie ma ,no chyba że jest coś o czym nie wiem............

Witaj ! [dblpt]beer[dblpt] Pamiętasz mnie z tamtego forum?

Istotnie w tym roku wiele drzew nie owocowało, ale jeżyn trochę było, były porzeczki i agrest, DR i głóg..

DR i głóg nadal jeszcze gdzieniegdzie czeka na zerwanie.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#20 2017-12-09 19:48:26

Marcyk 1974
Świeżak
Dołączył: 2017-12-08
Liczba postów: 4
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Oczywiście, pamiętam Was wszystkich,nie wiedziałem że Kuba to.....to ten Lech Kuba a i Orwell zmienił nick.
Na starym forum też byłem zarejestrowany, ale pod inną nazwą.Forum zacząłem czytać mniej więcej od 4 lat a zarejestrowałem się prawie dwa lata temu.
Ja raczej wolę czytać posty innych użytkowników niż się udzielać he he.
Co do adminów to masz rację vanKlomp,powypijali wszystkie rozumy świata razem z winem, a szczególnie jeden na literę M.......66,bardzo gościu mnie irytuje
swoją "mondrością'' i pouczaniem wszystkich.No ale też nie można znowu wszystkich wrzucić do jednego dymionu,jakiś poczciwiec się znajdzie.
Wracając do tematu bo bardzo się już rozpisałem,wino z dzikiej róży nastawiłem w styczniu 2016 cztery butle 19l i powiem szczerze jest dobre ale mnie powaliło na kolana.Czeka jeszcze w dymionie na lepsze czasy do butelkowania

Offline

#21 2017-12-09 19:56:19

kuba
Moderator
Skąd: Nad Zalewem Szczecińskim
Dołączył: 2017-11-17
Liczba postów: 1,497
Windows VistaChrome 49.0.2623.112

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Ja chciałem pozostać, ale mi kropka nie wchodziła, a czego innego to nie chciałem i dla tego zresetowałem przodek [dblpt]D

Offline

#22 2017-12-09 20:00:12

Smok
Moderator
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-26
Liczba postów: 1,303
Windows 7Firefox 57.0

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Witaj, Marcyk. [dblpt])

Miło, że dołączyłeś - zaglądaj tu do nas i opowiadaj nie tylko, co tam u Ciebie bulka. [dblpt])
My tu: "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" - off-topy mile widziane. [sred])


Nie posiadamy tej Planety na własność... jedynie czasowo wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci - i winniśmy zwrócić im ją w dobrym stanie.

Offline

#23 2017-12-09 20:03:42

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 8.1Chrome 62.0.3202.94

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Marcyk 1974 napisał/a:

Oczywiście, pamiętam Was wszystkich,nie wiedziałem że Kuba to.....to ten Lech Kuba a i Orwell zmienił nick.
Na starym forum też byłem zarejestrowany, ale pod inną nazwą.Forum zacząłem czytać mniej więcej od 4 lat a zarejestrowałem się prawie dwa lata temu.
Ja raczej wolę czytać posty innych użytkowników niż się udzielać he he.
Co do adminów to masz rację vanKlomp,powypijali wszystkie rozumy świata razem z winem, a szczególnie jeden na literę M.......66,bardzo gościu mnie irytuje
swoją "mondrością'' i pouczaniem wszystkich.No ale też nie można znowu wszystkich wrzucić do jednego dymionu,jakiś poczciwiec się znajdzie.
Wracając do tematu bo bardzo się już rozpisałem,wino z dzikiej róży nastawiłem w styczniu 2016 cztery butle 19l i powiem szczerze jest dobre ale mnie powaliło na kolana.Czeka jeszcze w dymionie na lepsze czasy do butelkowania


Tu się pisze inaczej, tu możesz mieć swoje poglądy. Tu jest luźniej..Mnie tez moje pierwsze wino z DR powaliło na kolana..Spróbuj zrobić z tarniny, też wychodzą kapitalne i zdrowe wina.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#24 2017-12-09 20:41:58

Marcyk 1974
Świeżak
Dołączył: 2017-12-08
Liczba postów: 4
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Hmmm ....jak by tu powiedzieć ......wino z tarniny też mam zrobione ,już w butelkach sobie leży, rocznik 2015 a butelkowane 2016.Tarnina szybko się klaruje.
Owszem jest bardzo dobre,zostało mi chyba z 5 butelek i mam zamiar zostawić chociaż ze dwie na 18-stke córki.
Mam też tarninę zmieszana z sokami domowymi bo dostałem swego czasu sporo soków od rodzinki i zrobiłem eksperyment mieszając razem.
Też w miarę dobre wyszło.
Za to zakochałem sie we winie truskawkowym z imbirem.Coś wspaniałego.Mam parę butelek z 2015 i w balonie zeszłoroczne 19l.
Na przyszły rok jak Bozia dadzą nastawiam hurtowo he he....

Offline

#25 2017-12-09 20:58:06

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
Windows 8.1Chrome 62.0.3202.94

Odp: Śliwa (Fryga) plus tarnina

Za ile lat 18-tka córki? Nie wiem jak długo można takie wino przechowywać, podobno im mocniejsze tym dłużej. Ile % ma Twoja tarnina?


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
mcbr - nordiccitylife - oudeenrkb - naszaklasa6 - cs-weed