www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#1 2017-12-09 10:51:20

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,604
Windows 8.1Chrome 62.0.3202.94

Winnym szlakiem - Japonia

Winnice w Japonii – wycieczka po Yamanashi

http://pozdrozkrld.com/winnice-w-japoni … yamanashi/



Winnica Karaumbon

http://www.kurambon.com/english/



Japońskie winnice

http://visitjapanesewinery.com/


Wina japońskie – wina produkowane w Japonii, głównie w prefekturze Yamanashi i na wyspie Hokkaido.

Pierwsze udokumentowane ślady spożywania wina w Japonii pochodzą z XVI w. i wiążą się z przybyciem jezuitów z Portugalii. Św. Franciszek Ksawery ofiarował butelki z winem panom feudalnym z Kiusiu, praktykę tę kontynuowali inni misjonarze. Nowy napitek nazywano w Japonii winem portugalskim albo chintashu (珍陀酒). Słowo to jest złożeniem portugalskiego określenia tinto (w języku japońskim uproszczone do chinta), oznaczającego rzecz pofarbowaną, w odniesieniu do wina - wino czerwone, i japońskiego shu (alkohol).

Spopularyzowanie win w Japonii stało się możliwe dopiero w II połowie XIX w., w okresie Meiji, kiedy rozpoczęto regularną produkcję miejscowych win, w prefekturze Yamanashi. Przez długi okres Japończycy nie przepadali za winami wytrawnymi i dlatego do wszystkich dodawano cukier albo miód. Większość win konsumowanych w Japonii aż do lat 70. XX w. stanowiły wina miejscowe, import win zagranicznych był minimalny. Gwałtowny rozwój japońskiego winiarstwa nastąpił w latach 70. i 80. XX w. Jednym z czynników sprzyjających tej zmianie była rosnąca świadomość zbawiennego wpływu polifenoli na organizm ludzki. W latach 90. coraz częściej w ofercie japońskich restauracji pojawiały się wina, najczęściej importowane z Francji.

Japonia ma ograniczone możliwości produkowania win wysokiej jakości. Nawet tradycyjny ośrodek produkcji win – prefektura Yamanashi znacznie większe dochody czerpie z produkcji owoców i z turystyki. W japońskich winnicach dominują szczepy riesling i cabernet sauvignon oraz szczep kōshū, wywodzący się prawdopodobnie z Tadżykistanu.

Z Hokkaido pochodzą wina: Tokachi, Ikeda Furano i Furano. Prefektura Yamanashi słynie z wina Katsunuma oraz Kōshū Rubaiyat. W ostatnich latach coraz większą rolę w japońskim winiarstwie odgrywa także prefektura Aichi. Największymi japońskimi producentami win stołowych są: Chateau Mercian i Suntory.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wina_japo%C5%84skie


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
owm24555 - bcpl - spn - kylife - pandora