www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#1 2018-02-27 18:18:00

Roch
Pszczelarz-Miodosytnik
Dołączył: 2017-10-26
Liczba postów: 806
Windows XPFirefox 52.0

Wymrażanie miodu pitnego

Wymrażanie to jeden ze sposobów otrzymania miodu pitnego powyżej 20 % alkoholu. Polega ona na wymrożeniu i usunięciu kryształków lodowych, dzięki czemu pozostały płyn staje się mocniejszy.


Schemat postępowania jest następujący:
- w dużym garnku emaliowanym przygotowujemy mieszaninę oziębiającą (2 części śniegu i 1 części soli kuchennej)
- układamy ją na dnie tegoż garnka tak by jej grubość wynosiła około 4-6cm
- w garnek ten wstawiamy balon
- w wolną przestrzeń między balonem a ściankami garnka wciskamy śnieg
- garnek z balonem umieszczamy w skrzynce albo jeszcze większym garnku wyścielonym słomą albo papierem
- jeśli wszystko zostało przeprowadzone poprawnie pojawią się kryształki lodowe
- zlewamy w 3 turach (w 1 turze otrzymuje się 1/3 najwartościowszego produktu, w 2 tyleż samo bardzo słabego wina, w 3 turze wyjdzie bezalkoholowy sok)


Uwagi:
Najpierw należy wykonać próbę na oziębianie na małej butelce a dopiero potem na balonach 5 litrowych. Czynność należy wykonywać w możliwie chłodnym pomieszczeniu , aby pierwsza partia płynu ściekała przed stopnieniem lodu, ponieważ ma najwięcej %.

Offline

#2 2018-03-13 11:36:52

Allimor
Świeżak
Dołączył: 2017-11-28
Liczba postów: 3
WindowsFirefox 58.0

Odp: Wymrażanie miodu pitnego

Jak na mój gust za dużo zabawy, przekombinowane. Nie prościej włożyć do zamrażarki. Moja dale mocno bo nawet poniżej 30 stopni ale można ją dowolnie ustawić termostatem a zima przy ujemnych temperaturach można wystawić na balkon bez tej całej zabawy ze śniegiem. Czytałem na innym forum, że efekt końcowy i tak jest mizerny. Najprościej dodać mocny alkohol a jak chcesz zachować "jednolitość" to destylat z miodu i gotowe.
Odradzam robienia tego w szklanym balonie. Można przesadzić i lód rozwali balon, i nie będzie ani miodu ani balonu.

Ostatnio edytowany przez Allimor (2018-03-13 11:37:44)

Offline

#3 2018-03-13 12:57:38

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,604
Windows 7Firefox 58.0

Odp: Wymrażanie miodu pitnego

Wymrażałem wino w plastikowej butelce..Nie ma problemu, po kilku godzinach odciskamy przez ściereczkę i wyrzucamy śnieg..Smak się chyba nieco poprawia.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#4 2018-03-13 14:57:26

kuba
Moderator
Skąd: Nad Zalewem Szczecińskim
Dołączył: 2017-11-17
Liczba postów: 1,497
Windows VistaChrome 49.0.2623.112

Odp: Wymrażanie miodu pitnego

Dla mnie za dużo cudowania, zgadzam się z Allimor'em po prostu prościej dodać spirtu i efekt podobny, no chyba że ktoś chce poeksperymentować, to czemu nie [sred]).

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
psprl - wqurwiacze - haszyk - nevorox - lolcraft