www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#51 2019-02-01 10:25:48

gynek63
Zbanowany
Skąd: Gliwice +4 km
Dołączył: 2017-12-23
Liczba postów: 1,033
Windows 8.1Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Smok napisał/a:
Zibi napisał/a:

Dostałem wiadomość od Kuby.(...)
Oto treść pisma:


Cześć Zibi
Przykro mi że musiałem napisać do Ciebie w tej sprawie, jednak nie mam wyboru.
Nie będę opisywał sprawy bo ją znasz doskonale, na forum i na czacie wypowiadałem się w tym temacie kilkukrotnie.
Podjąłem decyzję  o zawieszeniu mej działalności na Forum, o ile Genek nie skończy obrażać kolegów i używać słów wulgarnych, nie chodzi o jednostkowe zdarzenie lecz permanentne działanie (znasz je bo uważnie śledzisz Forum).
Początkowo nie interweniowałem w tej sprawie, bo uważałem to za rodzaj folkloru, to był błąd z mojej strony, przyznaję, jednak nie można tolerować takiego zachowania nadal, Forum stało się zakładnikiem jednego człowieka, niejednokrotnie zastanawiam się cóż on nowego napisze, kogo tym razem weźmie na tapetę.
A informowanie o tym co się dzieje u nas, kto kim jest, forum wino.org traktuję jako donosicielstwo.
W związku z tym, w momencie kiedy zauważę jego wpisy wulgarne lub atakujące kogokolwiek, przestanę się udzielać na Forum i na Czacie, a z czasem zrezygnuję całkowicie.
Przykro mi ale nie mam innego wyjścia.
Pozdrawiam
Lech

Ciągle tylko zmyśla i, po swojemu pisze daj by ci Boże szczur oko wydrapał.








Moje poglądy w poruszonej sprawie są takie same, jak kuby ( zamieszczam cytat ).
Smok


Pozdrawiam,
Eug, Gliwice +4 km

Offline

#52 2019-02-01 11:21:28

Roch
Pszczelarz-Miodosytnik
Dołączył: 2017-10-26
Liczba postów: 806
Windows 7Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

.........daj by ci Boże szczur oko wydrapał.
.........żebyście wszyscy w piekle się smażyli.
Kasuj szerszeniu dalej, jesteś porąbany dokładnie..........


i niech mi ktoś powie że to nie jest mowa nienawiści.
Zibi ile można? Przecież jest gorzej niż było.

Ostatnio edytowany przez Roch (2019-02-01 11:25:35)

Offline

#53 2019-02-01 11:29:56

Smok
Moderator
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-26
Liczba postów: 1,303
Windows 7Firefox 64.0

Odp: Forumowe problemy.

KOGUCIK69 napisał/a:

 
Ciągle tylko zmyśla i, po swojemu pisze daj by ci Boże szczur oko wydrapał.

Wystarczy już tego.


Nie posiadamy tej Planety na własność... jedynie czasowo wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci - i winniśmy zwrócić im ją w dobrym stanie.

Offline

#54 2019-02-01 12:17:03

ewa zielona
Moderator
Dołączył: 2017-12-02
Liczba postów: 252
Windows 7Chrome 71.0.3578.98

Odp: Forumowe problemy.

Panowie, bardzo proszę nie moderujcie tego wątku, nie kasujcie żadnych wpisów.
Zdaje się, że przespałam część dyskusji, ale musicie mi wybaczyć, bo jestem po nocy. Teraz muszę jechać do pacjentki, ale niedługo wrócę i zastanowimy się co dalej.  [dblpt](

Offline

#55 2019-02-01 12:30:32

Matheo_39
User
Skąd: www
Dołączył: 2017-12-30
Liczba postów: 60
WindowsChrome 71.0.3578.98

Odp: Forumowe problemy.

W całości podpisuję się pod postami Smoka i Rocha

Maciej

Offline

#56 2019-02-01 22:06:24

ewa zielona
Moderator
Dołączył: 2017-12-02
Liczba postów: 252
Windows 7Chrome 71.0.3578.98

Odp: Forumowe problemy.

Trochę poczytałam dawnych postów w różnych wątkach i zerknęłam do regulaminu.

http://www.domowawinnica.4ra.pl/viewtop … id=61&p=31 to strona warta przeczytania, a szczególnie post Kuby.
Myślę, że warto zdać sobie sprawę z tego, że część forumowiczów dojrzała do zmian, ale część trwa dalej przy pierwotnych ustaleniach.
W regulaminie mamy kilka istotnych punktów,  na które, zgodnie z punktem 9 się zgodziliśmy.

REGULAMIN

Wszelkie dyskusje na tematy odnośnie religii i polityki są zabronione
1.Tylko zarejestrowany i zalogowany użytkownik może aktywnie współtworzyć serwis: uczestniczyć w forum oraz edytować artykuły w serwisie.     Użytkownik może posiadać tylko jedno konto. Każdy, rejestrując się w serwisie, jest zobowiązany przestrzegać zapisów niniejszego regulaminu.
2. Na forum szanujemy czyjeś poglądy i nie używamy w stosunku do owej osoby słów powszechnie uważanych za szczególnie obraźliwe.
3. Na forum może pisać każda osoba bez względu na kolor skóry, narodowość i płeć, oraz wyznawane poglądy.
4. Na naszym forum można reklamować inne fora na zasadzie wzajemności.
5. Nie wolno nikogo prześladować za wyrażanie własnego zdania odrębnego.
6.Sprawy prywatne i spory niezwiązane bezpośrednio z toczoną dyskusją należy załatwiać za pośrednictwem „prywatnych wiadomości” (PW)
7.Wyłączenie odpowiedzialności
- Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Administratorzy Forum nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.
8.Administratorzy serwisu mają prawo do zmiany regulaminu. Administratorzy/moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku użytkowania serwisu.
9.Korzystanie z serwisu oznacza akceptację w/w regulaminu.
Właściwie nie wiadomo, jak rozumieć punkt drugi. Nie jest to zakaz, tylko deklaracja. Pobożne życzenie chciałoby się powiedzieć.
I jakie to są słowa powszechnie uznawane za obraźliwe? Dla Zibiego chyba jeszcze do tej pory nie padły, więc nie ma co liczyć na interwencję z Jego strony.
Z drugiej strony nie o taką atmosferę na forum nam chodziło.  Metoda ignorowania  obraźliwych postów jest bardzo dobra, pod warunkiem, że nikt takich nie pisze. 
Moim zdaniem nie ma sensu zmuszanie Zibiego do banowania kogokolwiek czy kasowania postów.  Powiedział wyraźnie, że komu się nie podoba, może odejść.  I tego bym się trzymała. Kogucik jest niereformowalny i taki pozostanie.  Na Niego działa tylko ban, co widać na tamtym forum.
Lubię tu zaglądać, ale głównie ze względu na ludzi i atmosferę. Atmosferę taką jak była, nie taką jak jest teraz.  Trudno bez końca ignorować zachowanie Kogucika i traktować Go jak osobnika specjalnej troski.
Moja propozycja jest taka. Pozwólcie pisać Kogucikowi co chce, wtedy każdy chętny do wejścia na to forum będzie wiedział na co się decyduje i nie będzie zaskoczony. A my znajdźmy sobie jakieś spokojne miejsce w sieci, gdzie można fajnie pogadać i dzielić się wiedzą. Proponuję pakowanie i kulturalny rozwód. Do tego czasu pax, pax panowie...

Offline

#57 2019-02-02 08:33:26

Smok
Moderator
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-26
Liczba postów: 1,303
Windows 7Firefox 64.0

Odp: Forumowe problemy.

ewa zielona napisał/a:

Właściwie nie wiadomo, jak rozumieć punkt drugi. Nie jest to zakaz, tylko deklaracja. Pobożne życzenie chciałoby się powiedzieć.




Hej, Ewo. [dblpt])



Nasz Regulamin jasno ustala zasady korzystania z Forum:


Punkt 2 Regulaminu jest  w jego części pierwszej wymogiem: "szanujemy...." a w części drugiej zakazem: "nie używamy...".
Punkt 9 Regulaminu jasno określa rygory:
akceptujesz Regulamin = korzystasz z Forum;
nie akceptujesz / nie przestrzegasz Regulaminu = nie korzystasz z Forum.


Kto uporczywie ubliża innym - sam podejmuje decyzję.


Nie posiadamy tej Planety na własność... jedynie czasowo wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci - i winniśmy zwrócić im ją w dobrym stanie.

Offline

#58 2019-02-05 23:21:41

gynek63
Zbanowany
Skąd: Gliwice +4 km
Dołączył: 2017-12-23
Liczba postów: 1,033
Windows 8.1Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Witej-Kuba..
Czekam, niecierpliwie kiedy moje posty poślesz w kosmos , niech sobie lecą na marsa.Ja piszę poważnie, nie żartuje. Widzisz jesteśmy coraz bliżej wiosny i, czekam z niecierpliwością na ten dzień słoneczny, ciepły. A wy sobie dalej możecie spokojnie plotkować. Ja z tych plotek już wyrosłem . Jestem w podeszłym wieku, mam inne życie, inne zobowiązania. Chcę spokojnie żyć na tym Bożym świecie.Jak byście mogli to bysie mnie zeżarli. To ja wiem o tym. Przecież wszystkich Was przeprosiłem. Nie będę się poniżej waszego pasa to absurd:Jak czytałem wasze dolegliwości to bym kronikę życia Waszą spisał. A prywatnie to piszę kronikę już 20 lat. Was, też czasami wpisuje. W przyszłości będą wspominać moją kronikę. jacy byliście zawzięci na tym forum. Jak w przedszkolu - ludzie zastanówcie się trochę . Przecież jesteście dorośli żonaci macie dzieci, wnuki. A wy wkoło Wojtek Macieju- jak przysłowie mówi.Mnie się już odechciało to forum . Tyle o, ile czasem zobaczę. Plotkował z wami absolutnie nie mam zamiaru. Przekomarzał się z wami nie będę. Jestem za poważny na stare lata.A dalej sobie piszcie- po swojemu. Z poważaniem. Pozdrawiam Was.


Pozdrawiam,
Eug, Gliwice +4 km

Offline

#59 2019-02-06 06:22:09

Smok
Moderator
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-26
Liczba postów: 1,303
Windows 7Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Wyzwiska, jakimi nas z taką lubością częstujesz - zapewne nie trafią do tej "kroniki"...


Nie posiadamy tej Planety na własność... jedynie czasowo wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci - i winniśmy zwrócić im ją w dobrym stanie.

Offline

#60 2019-02-06 09:53:47

gynek63
Zbanowany
Skąd: Gliwice +4 km
Dołączył: 2017-12-23
Liczba postów: 1,033
Windows 8.1Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Częściowo, trafią i wasze obelgi  też, jak najbardziej używał będę w codziennym pisaniu kroniki. Aby następne pokolenie miało co czytać o was i, wyciągną na pewno pozytywne wnioski - lub negatywne. Forum jest bo, jest ale przyjdzie na niego kryska jak na Matyska. A konika spisana w biblii może być czytana latami i, wspominana. Jakie walki z wami stoczyłem. Dalej się toczy tylko innym stylem i, z drugiej strony lądu.  [dblpt]P


Pozdrawiam,
Eug, Gliwice +4 km

Offline

#61 2019-02-06 10:05:30

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
WindowsChrome 71.0.3578.98

Odp: Forumowe problemy.

Zamierzasz ją wydać? Jaki nakład przewidujesz? Możesz ją też nagrać na płyty, np. paździerzowe, albo OSB  [dblpt]p


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#62 2019-02-06 10:09:12

Michal79
User
Dołączył: 2017-12-08
Liczba postów: 215
AndroidChrome 38.0.2125.102

Odp: Forumowe problemy.

Smok napisał/a:

Nasz Regulamin jasno ustala zasady korzystania z Forum:
Punkt 2 Regulaminu jest  w jego części pierwszej wymogiem: "szanujemy...." a w części drugiej zakazem: "nie używamy...".
Punkt 9 Regulaminu jasno określa rygory:
akceptujesz Regulamin = korzystasz z Forum;
nie akceptujesz / nie przestrzegasz Regulaminu = nie korzystasz z Forum.
Kto uporczywie ubliża innym - sam podejmuje decyzję.

Regulamin bez sankcji za jego łamanie jest niestety podatny na anarchistów, którzy po prostu lubią patrzeć jak internet płonie.

Offline

#63 2019-02-06 10:19:55

gynek63
Zbanowany
Skąd: Gliwice +4 km
Dołączył: 2017-12-23
Liczba postów: 1,033
Windows 8.1Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Zibii, ciągle pisze na różne tematy ,otoczenia, co się dzieje w dniu dzisiejszym ,jak się wy sprawujecie  tutaj oczywiście.. Takie są dzisiejsze czasy. Jakie odzywki , pyskówki macie itd.. Tylko tu jedna osoba to dzban..


Pozdrawiam,
Eug, Gliwice +4 km

Offline

#64 2019-02-06 10:48:20

Smok
Moderator
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-26
Liczba postów: 1,303
Windows 7Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Michal79 napisał/a:

Regulamin bez sankcji za jego łamanie jest niestety podatny na anarchistów, którzy po prostu lubią patrzeć jak internet płonie.


Przypadek tego użytkownika, to nawet nie jest anarchia -
tylko zwykła prostacka przyjemność z psucia tego, co ktoś inny dużym wysiłkiem budował.


Nie banujemy za poglądy - ale:
banujemy za agresję i wyzwiska.


Kogucik69, dostajesz ostatnie uprzejme ostrzeżenie.
Przy kolejnych ekscesach - dostaniesz miesiąc wolnego czasu na przemyślenia.


Nie posiadamy tej Planety na własność... jedynie czasowo wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci - i winniśmy zwrócić im ją w dobrym stanie.

Offline

#65 2019-02-06 11:02:27

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
WindowsChrome 71.0.3578.98

Odp: Forumowe problemy.

KOGUCIK69 napisał/a:

Zibii, ciągle pisze na różne tematy ,otoczenia, co się dzieje w dniu dzisiejszym ,jak się wy sprawujecie  tutaj oczywiście.. Takie są dzisiejsze czasy. Jakie odzywki , pyskówki macie itd.. Tylko tu jedna osoba to dzban..

To Twój pamiętnik. Twoja sprawa co tam piszesz. Nie oczekuję że go tu będziesz publikował w odcinkach.

Nie myślę tez że groźba że tam wpisujesz, bądź wpiszesz to czy owo okaże się skuteczna.

Proszę nie używać na forum wobec kogokolwiek określeń uważanych za obelżywe.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#66 2019-02-06 11:27:46

gynek63
Zbanowany
Skąd: Gliwice +4 km
Dołączył: 2017-12-23
Liczba postów: 1,033
Windows 8.1Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Nikomu nie ubliżam i, nie ubliżałem ostatnio, tylko to są wasze wymówki. Coś trzeba pisać. Jak pisać to już-    nowocześnie.


Pozdrawiam,
Eug, Gliwice +4 km

Offline

#67 2019-02-06 12:42:16

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
WindowsChrome 71.0.3578.98

Odp: Forumowe problemy.

Na czym ta nowoczesność w pisaniu Twoim zdaniem polega?


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#68 2019-02-07 09:23:28

gynek63
Zbanowany
Skąd: Gliwice +4 km
Dołączył: 2017-12-23
Liczba postów: 1,033
Windows 8.1Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Nowoczesność, może być-taka że wyłączę internet do własnego spokoju.


Pozdrawiam,
Eug, Gliwice +4 km

Offline

#69 2019-02-08 16:40:07

gynek63
Zbanowany
Skąd: Gliwice +4 km
Dołączył: 2017-12-23
Liczba postów: 1,033
Windows 8.1Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Po to są przepisy żeby je łamać. Fajna pogoda w dniu dzisiejszym  była I (ciepełko było) ale we winklu.


Pozdrawiam,
Eug, Gliwice +4 km

Offline

#70 2019-02-08 18:25:17

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
WindowsChrome 72.0.3626.96

Odp: Forumowe problemy.

Wiesz co grozi za łamanie przepisów?


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#71 2019-02-08 18:36:53

Roch
Pszczelarz-Miodosytnik
Dołączył: 2017-10-26
Liczba postów: 806
Windows 7Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

Co więcej " ignorantia iuris nocet" czyli nieznajomość prawa szkodzi. Więc w  sądzie nie można powołać się, że nie wiedziałem, że nie wolno.

Offline

#72 2019-02-14 22:40:05

gynek63
Zbanowany
Skąd: Gliwice +4 km
Dołączył: 2017-12-23
Liczba postów: 1,033
Windows 8.1Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

To , ty sędzią już jesteś. Fajnie Roch. W niedługim czasie będziemy mieli adwokata tu na forum.  [dblpt]applause[dblpt]

Wiadomość dodana po 21 h 03 min 55 s:
Roch nie igraj z ogniem . Ty wielki katolik i, bez przerwy cyganisz. Nie ładnie z Twojej strony. Jak Cie kolega przekupił to: choćby było źle , to będzie źle. A jak powie że dobre a, ty klacnesz  i, tak będzie.


Pozdrawiam,
Eug, Gliwice +4 km

Offline

#73 2019-02-20 21:12:46

gynek63
Zbanowany
Skąd: Gliwice +4 km
Dołączył: 2017-12-23
Liczba postów: 1,033
Windows 8.1Firefox 65.0

Odp: Forumowe problemy.

taka prawda ROCH kapować nie nas


Pozdrawiam,
Eug, Gliwice +4 km

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
bobryzegori - zadymiarze - dynamo-rpg - speedwayligasad - switezianka