www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#1 2019-09-02 13:52:32

vanKlomp
Administrator
Skąd: Łódź
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 1,569
Windows 8.1Firefox 68.0

Święto winobrania w Rybnej koło Krakowa

W najbliższą niedzielę 8 września w Rybnej (blisko Liszek i Alwerni) w tamtejszej winnicy "Jura" odbędzie się święto winobrania. Oto wiadomość zamieszczona na portalu społecznościowym przez właścicieli tej plantacji:
"To będzie pierwsze Święto Winobrania w historii naszej winnicy! W ten dzień świętujemy tegoroczne zbiory winogron, to co matka natura nam szczodrze oferuje i z czego jesienią zrobimy nowe jurajskie wina!

Z tej okazji, przygotowaliśmy dla was mnóstwo atrakcji: będzie ugniatanie świeżych winogron, będzie wyścig w workach z nagrodami, będzie oprowadzanie po winnicy przez winiarza oraz już słynne przejażdżki na przyczepie traktora.

Będzie też koncert na żywo w plenerze naszej winnicy! Na specjalnie zbudowanej scenie zagra rewelacyjny duet AZZJA & HUBERT - zresztą sami zobaczcie jak grają: https://www.youtube.com/watch?v=TbPwt-ivbyI

A dla podniebienia? Też się będzie działo! Będziemy grillować kiełbaski z masarni w Rybnej, przyjadą lody z Czernichowa i miody z Sanki. Oczywiście nie zabraknie naszych ekologicznych win i wody ze źródełka nieopodal.

PROGRAM (wszystkie wydarzenia programu są bezpłatne)

12:00 - otwarcie Święta Winobrania
12:30 - 17:00 (co pół godziny) przejażdżka na przyczepie traktora
13:00-14:00 - ugniatanie świeżych winogron
14:30 - oprowadzanie przez winiarza po winnicy (zbiórka przy namiocie z winami)
15:00 - wyścig w workach z nagrodami.
16:30 - licytacja butelek wina na rzecz Fundacji Autyzmu
17:00 - koncert duetu AZZJA & HUBERT

Wstęp bezpłatny, parking przy ogrodzeniu. Weźcie ze sobą leżaki i krzesełka, mamy prawie hektarową polanę w samym środku winnicy.

Jak do nas dojechać?
Znajdujemy się 25 km na zachód od Krakowa (30 minut od Rynku Głównego) oraz 58km na wschód od Katowic (szybki dojazd A4). Najlepiej wpisać Winnica Jura w Google a pokaże się mapka z zaznaczoną winnicą. Do Rybnej kursuje także z Krakowa MPK 269 (Salwator) oraz SuperBus (Nowy Kleparz). Jesteśmy też obok trasy rowerowej EuroVelo 4.

Sama winnica znajduję się w miejscowości Rybna (za Liszkami) przy ulicy Winnica [dblpt]) ale jest to nowa ulica i może jeszcze jej nie być na wszystkich GPSach. Najlepiej jechać ulicą Wrzosową aż dojedziemy i skręcamy w ulicę Winnica (jest tylko jeden skręt w prawo pod górę).

Dodatkowe pytania? Zadzwoń 509 788 676. "


Quidquid agis prudenter agas et respice finem.
Burčiak čisti krv, ale špini nohavice.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot
http://www.domowawinnica.4ra.pl/forums.php

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
dolinasudecka - weliferpg - polskifreeroamserwer - spotteddeblin - spaceengineers