www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#1 2019-10-12 17:55:18

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,604
WindowsFirefox 69.0

Bomba witaminy C, DR Canina z miodem.

Wykombinowałem co zrobic z dzikiej róży Canina tak aby nie stracić witaminy C.

Różę canina zebrałem taką która jest jeszcze twarda, innej nie da się obrać. Obrałem, trwa to godziny ale trudno. Potem w blenderze rozdrobniłem na wióry, były też wieksze kawałki ale to nie problem. Na 3/4 litra zmielonej DR Canina dałem 2 duże łyżki miodu, wymieszałem dokładnie - smak rewelacyjny. Miód w zasadzie trochę konserwuje, ale na wszelki wypadek dodałem dla lepszej konserwacji odrobinę wódki. Po wymieszaniu jest niewyczuwalna. Trzymam to w słoiku w lodówce, mozna jesć samo, można z chlebem jak dżem, można inaczej, jak kto lubi.

Do następnej porcji DR Canina z miodem zamiast wódki dałem wina z DR canina /2016. Efekt identyczny..

Jedyny problem to obieranie DR z pestek, robię to małym nożem do obierania ziemniaków. Nie mierzyłem czasu, ale litr nie obierzemy szybciej niz w dwie godziny, zresztą DR canina jest różna..


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
pro-staty - archiwa - pandora - spn - polo6n6n2