www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#1 2019-10-31 12:44:06

Smok
Moderator
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-26
Liczba postów: 1,303
Windows 7Firefox 70.0

Pomidory

Drodzy Działkowcy i Domowi Ogrodnicy...
Czy próbowaliście tej metody na produkcję własnych sadzonek pomidorów?
https://www.youtube.com/watch?v=_D_Vl_r_WOE


Nie posiadamy tej Planety na własność... jedynie czasowo wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci - i winniśmy zwrócić im ją w dobrym stanie.

Offline

#2 2019-11-01 11:05:41

Michal79
User
Dołączył: 2017-12-08
Liczba postów: 215
WindowsChrome 78.0.3904.70

Odp: Pomidory

Nie, ja wyciągam nasiona, suszę je na kawałku papieru toaletowego, potem nożyczkami rozdzielam na pojedyncze sztuki. Tak przygotowane kawałeczki trafią w kwietniu do ziemi.
W zeszłym roku siałem bez rozdzielania, ale gęste skupiska przyciągały ślimaki. Kiełkowanie w ziemi, bez podlewania, bez dodatkowych zabiegów, dobrze poszło mimo suszy. Nie polecam jeśli ze dwa lata wcześniej nie pobawisz się w selekcję z własnych nasion. Trzeba kilka razy zasiać to, co zaowocowało w tym miejscu, przejść przez kilka pokoleń.
MGYliRT.jpg

Offline

#3 2019-11-02 08:19:33

Smok
Moderator
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-26
Liczba postów: 1,303
Windows 7Firefox 70.0

Odp: Pomidory

Ja uzyskuję materiał nasienny podobnie jak Ty, Michale.
Metoda "plasterkowa" zainteresowała mnie ze względu na to, że sadzimy pomidory "ze świeżego owocu" i nie występuje w niej faza przesuszenia nasion.
Do tej pory stosowałem nadwyżki siewek od znajomych.
W przyszłym roku wypróbuję oba powyższe sposoby na potrzeby zapomidorowania dużych parapetowych doniczek - koniec z folią i uprawą w otwartym terenie, nie mam zdrowia do tego.
Nie będę natomiast testował innego znanego mi sposobu...
Jak powiada pewien mój znajomy wędkarz: "...a nad Rabą, to pomidory rosną wszędzie tam, gdzie ktoś pod krzaki kanapkę wywali..." [dblpt])


Nie posiadamy tej Planety na własność... jedynie czasowo wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci - i winniśmy zwrócić im ją w dobrym stanie.

Offline

#4 2019-11-02 22:24:30

Michal79
User
Dołączył: 2017-12-08
Liczba postów: 215
AndroidChrome 38.0.2125.102

Odp: Pomidory

Pewnie zadziała, plaster do doniczki to jak znalazł, tylko ciekawe ile czasu żel będzie się rozkładał.

Offline

#5 2019-11-03 09:07:06

Smok
Moderator
Skąd: Kraków
Dołączył: 2017-11-26
Liczba postów: 1,303
Windows 7Firefox 70.0

Odp: Pomidory

Jak się posadzi w czynnej biologicznie glebie, to szybko to pójdzie.


Nie posiadamy tej Planety na własność... jedynie czasowo wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci - i winniśmy zwrócić im ją w dobrym stanie.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
craftmsbf - hogwart-magiczny-czas - armiakrajowa - navokin - skoki