www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#1 2019-12-18 06:12:10

ewa zielona
Moderator
Dołączył: 2017-12-02
Liczba postów: 252
Windows 7Chrome 79.0.3945.79

paszteciki z ciasta drożdżowo-kruchego

Przepis na ciasto wg tego filmiku, nadzienie, jakie kto lubi.
https://www.youtube.com/watch?v=XE3Cd80xsLo

Ja trochę inaczej robię ciasto. Drożdże rozkruszam na miseczce ok 1/2 l pojemności, zasypuję łyżeczką cukru i odstawiam.
Mąkę i masło siekam na stolnicy, lub - najczęściej -  dobrze schłodzone masło (może być z zamrażarki) ścieram na grubych oczkach na tarce do jarzyn wprost do mąki. Ponieważ wiórki po ogrzaniu lubią się sklejać, mieszam je z mąką  co jakiś czas. Mąkę z masłem daję do dużej miski. Gdybym z jakiegoś powodu nie mogła kontynuować robienia ciasta,  trzymam miskę w zimnym miejscu, żeby masło nie zmiękło.
Gdy już mam mąkę z masłem w dużej misce, do miseczki z drożdżami dodaję śmietanę i jajko, mieszam razem i całość wlewam do zagłębienia w mące. Szybko zarabiam widelcem, a potem rękami, najpierw w misce, a potem na stolnicy. Nie wyrabiam ciasta długo, tylko tyle, żeby się składniki połączyły - tak jak w kruchym cieście.
Formuję coś w rodzaju nie tyle kuli, ile "buły", bo łatwiej mi potem odkrawać plastry ciasta, które najpierw lekko rozpłaszczam, a potem rozwałkowuję.
Jeszcze jedna ważna sprawa. Ciasto po wyrobieniu wkładam do worka foliowego lub zawijam w ściereczkę i trzymam w lodówce ok. godziny.
Wyjmuję, odkrawam plaster ciasta, a resztę z powrotem do lodówki.
Reszta jak na filmie. Nie żałuję nadzienia, smaruję roztrzepanym jajkiem, piekę w temp ok 175-180 stopni, czas każdy musi sobie wypróbować.
Paszteciki można odgrzać na drugi lub trzeci dzień w piekarniku, smakują prawie jak świeżo upieczone. Dobrze jest ich przed tym nie przesuszyć, ja trzymam w naczyniu pod przykryciem.

Offline

#2 2019-12-18 06:23:51

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,604
Windows 7Firefox 69.0

Odp: paszteciki z ciasta drożdżowo-kruchego

Dzięki za przepis.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
terror-ganimed - www - wyspa-roleplay - canabis - wizardworld