www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#1 2020-01-31 07:33:30

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,604
Windows 7Firefox 69.0

Eksperyment - wymrażanie wina.

31.01.2020.

Planuje zrobić eksperyment z wymrażaniem wina i przez to uzyskaniem dużo większej ilości alkoholu - śliwowica?
Planuje przelać do butli po wodzie mineralnej wino ze śliwek i wino z mirabelek. Pomiar poziomu alkoholu (gdzieś tam miałem alkoholomierz).
Oczywiście pomiar tylko po to by po wymrażaniu zrobić porównanie. Porównanie tego co zostało po wymrożeniu i tego co powstało po stopieniu "śniegu". Ciekawe jakie rezultaty da trzykrotne wymrażanie w zamrażalniku?

Już wcześniej wymrażałem wina o dużych kwasach - agrestowe i smak się poprawił. Alkoholu nie badałem bo nie o niego mi chodziło.



Wiadomość dodana po 8 h 42 min 41 s:
Wymrażanie rozpoczęte. Do butelki plastikowej po wodzie Oaza, 1,5 litrowej. Wlałem po 0,5 litra wina sliwkowego i 0,5 litra wina mirabelka /śliwa.
wina o mocy około 15%. Rocznik 2019.

Wina prosto z piwnicy więc o temp. 7-10 stopni. Alkoholomierz pokazał około 3-4%, nie chciałem ogrzewać wina do 20 stopni bo i tak zaraz miało trafić do zamrazarki..


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#2 2020-01-31 19:38:17

kuba
Moderator
Skąd: Nad Zalewem Szczecińskim
Dołączył: 2017-11-17
Liczba postów: 1,497
UnknownFirefox 68.0

Odp: Eksperyment - wymrażanie wina.

Zibi alkoholomierz nie pokaże Ci procent alkoholu w winie.

Offline

#3 2020-02-01 06:33:56

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,604
WindowsFirefox 72.0

Odp: Eksperyment - wymrażanie wina.

Wiem że nie pokaże. Używałem go jak destylowałem wino metodą garnkową. Wtedy destylaty miały 35, czasem 40%.

Dzis rano wino w butelce zamarzło na snieg prawie całe, ale szybko roztopiło sie z 65-70%. To zlałem i potem dałem spowrotem do zamrazarki, reszta która mocniej zamarzła jest w butelce. Smak tej pierwszej cześci zdaje sie pokazywać trochę więcej alkoholu. Zobaczymy wynik po trzech próbach i porównaniu przynajmniej paszczowym.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

#4 2020-02-02 11:24:07

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,604
WindowsFirefox 72.0

Odp: Eksperyment - wymrażanie wina.

Dziś porównanie smaku obydwu cześci wina. Po trzech wymrożeniach. Część odrzucona wydaje się pozbawiona alkoholu, druga część
przyjemnie grzeje. Procentowo to moze być 25% i 5-6%. Objetościowo obie ilości to pół na pół.


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
pasclan - sativaa - vzdzit - griffomc - smbo6d