www.domowawinnica.4ra.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Domowa winnica. Forum winiarzy i miodosytników. Uprawa winorośli. Domowa produkcja i przepisy na wino, nalewki, piwo, miody i inne specjały. Domowy alkohol w prawie każdej postaci.

#1 2020-04-18 01:51:21

Zibi
Administrator
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 4,601
WindowsFirefox 75.0

Prawie miód pitny zamiast syropu.

Zakaz wychodzenia do lasu, w pole ale nie możemy się poddawać. Co roku robię różności, trzeba i tej wiosny coś zrobić.

Poobrywałem małe pączki sosny gdzie sie dało, zmiażdżyłem, miały w środku piekny zielony kolor i wspaniały aromat.

Dałem do słoików (2), zalałem mała ilością ciepłej wody z miodem spadziowym. Ustawiłem na kaloryferach i zostawiłem w spokoju.

Jedynie co robiłem to codziennie tym potrząsałem. Kiedy odkręciłem słoiczki okazało sie że jest fermentacja, dodałem wódki żeby ja przerwać i dodałem miodu bo tamten zżarły dzikusy.

Potem wszystko zlałem do butelki, znowu dodałem wódki i miodu bo dzikusy zżerały wszystko. Resztki z słoczków zalałem miodem
bo szkoda było wywalić paczki sosny.

Mimo dodania dosć dużej ilosci wódki fermentacja trwa. Pachnie to miodowo- sosnowo, bardzo ładnie. Wychodzi na to że na pędach sosny sa bardzo mocne szczepy dzikich drozdzy.

Poza tym w ogródku oberwałem wszystkie kwiaty mniszka i zasypałem cukrem, bedzie fajny syrop.

Po niedzieli bedzie wolno wychodzić w pole więc zrobię typowy syrop z pedów sosny. Pedy sosny tnę na kawałeczki i zasypuję np. cukrem trzcinowym.

------------

Fermentacja trwa, przelałem wszystko z butli 0,7 do butli litrowej. Dolałem miodu spadziowego, niech dzikusy jedzą aż padną.

Zakrętka poluzowana więc butli nie rozerwie a będę dziennie kontrolowac ciśnienie bo stoi tuz obok. Smak tego czegoś super..


Tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
trenerzy-puk - krasnoludki-p87 - miamistories - oudeenrkb - trueskill